برگزاری برنامه روز انتقال یافته های تحقیقاتی چغندرقند در مزرعه کرانه (پلدشت)

◄اجرای موفق طرح آزمایشی تولید سیب زمینی بهاره و مقایسه ارقام در مزرعه کرانه در شهرستان پلدشت

◄گزارش صداوسیمای استان آذربایجان‌غربی،آغاز برداشت کلزا از اراضی مزرعه کرانه (پلدشت)+فیلم

◄شروع برداشت گندم / جو / کلزا از مزرعه کرانه ۱۴۰۲/۰۳/۲۵

◄برگزاری کاروان ترویجیِ الگوی کشت محصولات زراعی، همزمان با سراسر کشور در مزرعه کرانه (پلدشت)

◄گزارش صداوسیمای استان آذربایجان غربی در خصوص تولید سیب زمینی بذری در مزرعه کرانه (پلدشت) +فیلم

◄ارقام مناسب برای تولید فرآورده‌های سیب‌زمینی

◄اصول و نکات ایمنی استفاده از سموم در کشاورزی

◄برنامه خودکفایى تولید غده بذرى ارقام سیب‌زمینی کشور

◄ گرامیداشت روز مزرعه چغندرقند در اراضی کرانه+فیلم

باکس چرخشی

رو

null

بنر خلاقانه

تست بنر خلاقانه ۱

This is ActionBox

تست جعبه عملیات ۱

تولید پایه های کشت بافتی

تولید پایه های گیلاس گزیلا و گلابی پیرودوارف ، با هدف توسعه تولید گیاهان پاکوتاه، پر محصول و اقتصادی در باغداری مدرن

پایه رویشی پیرودوارف

شرکت کرانه نیلگون افق (سهامی خاص) در سال ۱۳۹۰ با شماره ثبت ۴۱۲۹۶۷ در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است. موضوع فعالیت شرکت بر اساس ماده ۲ اساسنامه آن در امور صادرات و واردات انواع کالاها و خرید اوراق بهادار و… بوده است. در تاریخ ۲۳/۱۰/۱۳۹۲ با تصویب هیئت‌مدیره، موضوع فعالیت آن به حوزه کشاورزی تغییر و در ۲۴/۲۰/۱۳۹۳ در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید.

این شرکت جهت کمک به افزایش امنیت غذایی کشور، کاهش اثرات تحریم و در راستای تدابیر اقتصاد مقاومتی از طریق تقویت تولید، فرآوری، توزیع و بازرگانی و هر نوع فعالیت مرتبط با زنجیره تأمینِ محصولاتِ کشاورزی، از طریق ایجاد مالکیت، سهامداری و به‌ویژه مشارکت، مسئولیت دارد تا با شناسایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و فرصت‌های فراوان این بخش در کشور و به‌کارگیری نیروهای مجرب و توانمند از طریق سرمایه‌گذاری و مشارکت، هماهنگی و پشتیبانی، تصمیم سازی و پیگیری اقدامات اجرایی، اهداف خود را اجرایی نماید. برای پیشبرد این هدف اقدام به خرید زمین در شهرستان پلدشت (آذربایجان غربی) نمود. این اراضی واقع در دشت یاراُغلی از شهرستان پلدشت (آذربایجان غربی) می‌باشد. مزرعه کرانه به مساحت ۱۰۲۰ هکتار در استان آذربایجان غربی شهرستان پلدشت واقع‌شده است و دارای سیستم آبیاری کلاسیکِ بارانی می‌باشد.

برای نیل به اهداف شرکت، تولید محصولات استراتژیک (از بهترین ارقام با توجه به نیاز کشور، بازار داخلی و خارجی و متناسب با شرایط اقلیم اراضی کرانه)، مدنظر واقع گردید. یونجه، گندم، جو، کلزا، ذرت دانه‌ای و پاپ کورن، سبزی و صیفی، بذر سیب‌زمینی، چغندرقند، چغندر علوفه‌ای، کنجد و سویا محصولاتی هستند که جهت کشت موردمطالعه و بررسی قرار گرفت.

سیاست اصلی شرکت در زمینه تولید بذر و نهال است. برای این منظور از سال ۱۳۹۴ پروژه تولید بذر سیب‌زمینی بر پایه مینی تیوبر در دستور کار قرار گرفت و کلاس‌های مختلف بذری از ارقام مختلف تولید گردید. در ادامه فعالیت‌ها، تولید بذور سایر محصولات نیز در دستور کار قرار دارد که پس از تکمیل مطالعات و تحقیقات به انجام خواهد رسید.

در ادامه فعالیت‌های شرکت در استان آذربایجان غربی، احداث دامداری سبک (گوسفند) در دستور کار قرار گرفت. برای این منظور یک واحد دامداری در شهرستان پلدشت برای تولید و تکثیر گوسفندِ نژادِ ماکویی و خالص‌سازی این نژاد احداث گردید. در نظر است تا توسعه این دامداری، سایر نژادهای گوسفند نیز تکثیر و دورگه گیری شوند.

 

فهرست