اولین زایش میش‌های طرح الحاق ژن

تزریق واکسن قانقاریا به دام

عملیات جلوگیری از خسارت جوندگان

هرس درختان مثمر و غیر مثمر

مبارزه با موش در مزرعه

آماده سازی بستر برای کشت گندم، کلزا و یونجه

تست جهت مقاله

مقررات صادرات و واردات سال 1395

امضاء تفاهم نامه

احداث باغ مادری پژوهشی میوه های معتدله

باکس چرخشی

رو

null

بنر خلاقانه

تست بنر خلاقانه 1

This is ActionBox

تست جعبه عملیات 1

تولید پایه های کشت بافتی

تولید پایه های گیلاس گزیلا و گلابی پیرودوارف ، با هدف توسعه تولید گیاهان پاکوتاه، پر محصول و اقتصادی در باغداری مدرن

پایه رویشی پیرودوارف

شرکت کرانه نیلگون افق (سهامی خاص) در سال 1390 با شماره ثبت 412967 در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است. موضوع فعالیت شرکت بر اساس ماده 2 اساسنامه آن در امور صادرات و واردات انواع کالاها و خرید اوراق بهادار و… بوده است. در تاریخ 23/10/1392 با تصویب هیئت‌مدیره، موضوع فعالیت آن به حوزه کشاورزی تغییر و در 24/20/1393 در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید.

این شرکت جهت کمک به افزایش امنیت غذایی کشور، کاهش اثرات تحریم و در راستای تدابیر اقتصاد مقاومتی از طریق تقویت تولید، فرآوری، توزیع و بازرگانی و هر نوع فعالیت مرتبط با زنجیره تأمینِ محصولاتِ کشاورزی، از طریق ایجاد مالکیت، سهامداری و به‌ویژه مشارکت، مسئولیت دارد تا با شناسایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و فرصت‌های فراوان این بخش در کشور و به‌کارگیری نیروهای مجرب و توانمند از طریق سرمایه‌گذاری و مشارکت، هماهنگی و پشتیبانی، تصمیم سازی و پیگیری اقدامات اجرایی، اهداف خود را اجرایی نماید. برای پیشبرد این هدف اقدام به خرید زمین در شهرستان پلدشت (آذربایجان غربی) نمود. این اراضی واقع در دشت یاراُغلی از شهرستان پلدشت (آذربایجان غربی) می‌باشد. مزرعه کرانه به مساحت 1020 هکتار در استان آذربایجان غربی شهرستان پلدشت واقع‌شده است و دارای سیستم آبیاری کلاسیکِ بارانی می‌باشد.

برای نیل به اهداف شرکت، تولید محصولات استراتژیک (از بهترین ارقام با توجه به نیاز کشور، بازار داخلی و خارجی و متناسب با شرایط اقلیم اراضی کرانه)، مدنظر واقع گردید. یونجه، گندم، جو، کلزا، ذرت دانه‌ای و پاپ کورن، سبزی و صیفی، بذر سیب‌زمینی، چغندرقند، چغندر علوفه‌ای، کنجد و سویا محصولاتی هستند که جهت کشت موردمطالعه و بررسی قرار گرفت.

سیاست اصلی شرکت در زمینه تولید بذر و نهال است. برای این منظور از سال 1394 پروژه تولید بذر سیب‌زمینی بر پایه مینی تیوبر در دستور کار قرار گرفت و کلاس‌های مختلف بذری از ارقام مختلف تولید گردید. در ادامه فعالیت‌ها، تولید بذور سایر محصولات نیز در دستور کار قرار دارد که پس از تکمیل مطالعات و تحقیقات به انجام خواهد رسید.

در ادامه فعالیت‌های شرکت در استان آذربایجان غربی، احداث دامداری سبک (گوسفند) در دستور کار قرار گرفت. برای این منظور یک واحد دامداری در شهرستان پلدشت برای تولید و تکثیر گوسفندِ نژادِ ماکویی و خالص‌سازی این نژاد احداث گردید. در نظر است تا توسعه این دامداری، سایر نژادهای گوسفند نیز تکثیر و دورگه گیری شوند.

 

فهرست