درباره ما

شرکت کرانه نیلگون افق (سهامی خاص) در سال 1390 با شماره ثبت 412967 در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است. موضوع فعالیت شرکت بر اساس ماده 2 اساسنامه آن در امور صادرات و واردات انواع کالاها و خرید اوراق بهادار و… بوده است. در تاریخ 23/10/1392 با تصویب هیئت‌مدیره، موضوع فعالیت آن به حوزه کشاورزی تغییر و در 24/20/1393 در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید.

این شرکت جهت کمک به افزایش امنیت غذایی کشور، کاهش اثرات تحریم و در راستای تدابیر اقتصاد مقاومتی از طریق تقویت تولید، فرآوری، توزیع و بازرگانی و هر نوع فعالیت مرتبط با زنجیره تأمینِ محصولاتِ کشاورزی، از طریق ایجاد مالکیت، سهامداری و به‌ویژه مشارکت، مسئولیت دارد تا با شناسایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و فرصت‌های فراوان این بخش در کشور و به‌کارگیری نیروهای مجرب و توانمند از طریق سرمایه‌گذاری و مشارکت، هماهنگی و پشتیبانی، تصمیم سازی و پیگیری اقدامات اجرایی، اهداف خود را اجرایی نماید. برای پیشبرد این هدف اقدام به خرید زمین در شهرستان پلدشت (آذربایجان غربی) نمود. این اراضی واقع در دشت یاراُغلی از شهرستان پلدشت (آذربایجان غربی) می‌باشد. مزرعه کرانه به مساحت 1020 هکتار در استان آذربایجان غربی شهرستان پلدشت واقع‌شده است و دارای سیستم آبیاری کلاسیکِ بارانی می‌باشد.

برای نیل به اهداف شرکت، تولید محصولات استراتژیک (از بهترین ارقام با توجه به نیاز کشور، بازار داخلی و خارجی و متناسب با شرایط اقلیم اراضی کرانه)، مدنظر واقع گردید. یونجه، گندم، جو، کلزا، ذرت دانه‌ای و پاپ کورن، سبزی و صیفی، بذر سیب‌زمینی، چغندرقند، چغندر علوفه‌ای، کنجد و سویا محصولاتی هستند که جهت کشت موردمطالعه و بررسی قرار گرفت.

سیاست اصلی شرکت در زمینه تولید بذر و نهال است. برای این منظور از سال 1394 پروژه تولید بذر سیب‌زمینی بر پایه مینی تیوبر در دستور کار قرار گرفت و کلاس‌های مختلف بذری از ارقام مختلف تولید گردید. در ادامه فعالیت‌ها، تولید بذور سایر محصولات نیز در دستور کار قرار دارد که پس از تکمیل مطالعات و تحقیقات به انجام خواهد رسید.

در ادامه فعالیت‌های شرکت در استان آذربایجان غربی، احداث دامداری سبک (گوسفند) در دستور کار قرار گرفت. برای این منظور یک واحد دامداری در شهرستان پلدشت برای تولید و تکثیر گوسفندِ نژادِ ماکویی و خالص‌سازی این نژاد احداث گردید. در نظر است تا توسعه این دامداری، سایر نژادهای گوسفند نیز تکثیر و دورگه گیری شوند.

اهم اهداف و فعالیت‌ها

  • تولید انواع بذر گیاهان زراعی و نهال درختان مثمر
  • تولید مواد ژنتیکی دامی ( تلیسه ,گوساله نر و اسپرم )
  • هرگونه فعالیت در زمینه کشاورزی و صنایع وابسته کشاورزی و تبدیلی و تکمیلی آن.
  • سرمایه گذاری در تولید و پرورش کلیه محصولات کشاورزی اعم از زراعت , باغبانی , دامپروری و آبزیان.
  • فرآوری کلیه نهاده های کشاورزی و تبدیل و بهبود مواد خام تولیدی به مواد قابل مصرف.
  • سرمایه گذاری در تولید و مشارکت در احداث مزارع, باغات, گلخانه, دامداری صنعتی و کشتارگاه های صنعتی دام و سردخانه , بسته بندی.
  • سرمایه گذاری در ایجاد کارخانه صنایع غذایی تبدیلی و تکمیلی و تهیه خوراک دام و طیور .
  • سرمایه گذاری و مشارکت درتولیدگل و گیاه, انواع قارچ و گیاهان دارویی و خرید و فروش انواع بذور و نهال و کودهای شیمیایی و آلی.
  • هرگونه فعالیت بازرگانی درتهیه و تأمین کلیه ماشین آلات کشاورزی و ادوات مورد نیاز از داخل و خارج
  • بهره برداری و نگهداری انواع سیستم ها و روشهای نوین آبیاری
فهرست